Právě si prohlížíte DERBY NENAŠLO VÍTĚZE
DERBY NENAŠLO VÍTĚZE

Dne 17.4.2022 jsme na svém hřišti přivítali odvěkého rivala TJ Halenkovice. Halenkovice háji v tabulce druhou příčku a případným vítězstvím by jsme srovnali bodové skóre. Motivace pro nás tak byla obrovská a po podzimním kole jsme jim měli co vracet.

Po nástupu obou týmů na hrací plochu došlo k slavnostnímu rozloučení a předaní dárkových košů bývalým trenérům Žlutavy Petru Goišovi a Petru Sukupovi. Ještě jednou jim děkujeme za kvalitně odvedenou práci.

Nic už tak nebránilo zahajovacímu hvizdu a rozhodčí Milan Šebesta zahájil El Clásico. Začátek zápasu jsme nezačali vůbec dobře. Jako by na některé dolehla tíha derby. Nedali jsme si balón do kombinace a ani jsme si nedokázali vypracovat žádnou šanci na vstřelení gólu. Halenkovští nás proto rychle dostali pod tlak a svými nákopy za naši obranu začali hrozit. V obraně jsme statečně vzdorovali, ale v přechodu do útočné fáze to vázlo. Jako by jsme čekali na zázrak. Chyběla nám bojovnost a hlad vypracovat si šanci. První poločas měli ve svých rukou Halenkovice. Mysleli jsme si, že první půli dokážeme přečkat bez brankového rozdílu, ale ve 42″ došlo k dobře umístěné střele na naši bránu a domácí brankář Petr Metela tak pouhým pohledem sledoval jak míč putuje do naší sítě (0:1). Gól do šatny nám na elánu vůbec nepřidal.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním zápas zvrátit. Začali jsme daleko lépe než první poločas a Halenkovicím jako by došly síly vzdorovat. Míč jsme drželi na kopačkách a drželi jsme hosty na jejich polovině. Halenkovice nestačili tempu, které jsme nastolili a často se dopouštěli faulů kolem pokutového území. V 63″ se k zahrání přímého kopu ze středu pole postavil domácí stoper Petr Daněk a vyslal dobře mířený projektil na bránu Halenkovic téměř ze 30 metrů. Brankář Halenkovic měl nejspíš o poločase řízky z nedělního oběda a zapomněl si sundat rukavice, protože mu střela vyklouzla a dobíhající Michal Tauš dorazil balón a rozvlnil síť hostujícího týmu (1:1). Tento gól nám pomohl dále stupňovat tempo a do vápna jsme začali dostávat jeden balón za druhým. V závěrečných minutách jsme se dostali do brejkové situace 2 na 1. Domácí Bedřich Mařák na sebe ve vápně strhnul pozornost a obránce Halenkovic se rozhodl situaci řešit skluzem, míč však netrefil a při pokusu domácího Mařáka překročit ležícího obránce došlo k jeho nakopnutí ve vzduchu, po kterém nemohl dále pokračovat a přihrát balón před prázdnou bránu. Rozhodčí však penaltu nenařídil. Z předešlých zápasů víme, že tohle by se na Halenkovicích nestalo. Remízu však bereme jako zaslouženou. Halenkovice předvedli v první půli sympatický výkon a v té druhé jsme si role prohodili.

Děkujeme divákům za vytvoření krásné atmosféry a gratulujeme výhercům hodnotných cen v tombole.