Právě si prohlížíte ZE ZLÍNA ODVÁŽÍME CENNÝ BOD
ZE ZLÍNA ODVÁŽÍME CENNÝ BOD

Dne 24.4.2022 jsme zavítali na domácí hřiště SK Zlín (Paseky). Paseky dlouhodobě hájí čelo tabulky a tak jsme věděli, že jakýkoliv bodový zisk pro nás bude úspěchem. Na Pasekách je také umělý povrch, který určitě hraje pro domácí. Počasí nebylo úplně příznivé. Během utkaní došlo i na pád stromu, jen pár metrů za tribunou, která byla obsazena fanoušky obou týmů.

V první půli jsme se snažili zvyknout si na umělý povrch. Balón měl na něm oproti travnatému hřišti jiný odskok i rychlost. První šanci gólovou šanci jsme si vypracovali v 15 minutě. kdy se prokličkoval do vápna Michal Kolář, který však svou střelou minul bránu a míč proletěl vedle levé tyče. Do slibných šancí se začali dostávat i domácí. Naštěstí byl náš golman ve skvělé formě a spoustu pokusu dokázal krásnými zákroky polapit. O své se také zasloužila obrana, která hasila šance někdy až na hranici brankové čáry. Zejména ke konci prvního poločasu začali Paseky tlačit. Poločas se nám však podařilo přečkat v remízovém stavu.

Druhý poločas Paseky navázali na první půli a začali nás přehrávat. Dobře kombinovali a nezbylo nám tak nic jiného než čekat na příležitost. Dlouhými nákopy do útoku se nám dařilo přesouvat hru na polovinu domácích, kde jsme si vypracovali standartní situace a autové vhazovaní na hranici vápna, ze kterých jsme hrozili. V 75″ minutě došlo k faulu na domácího útočníka a rozhodčí tak musel nařídit spravedlivý pokutový kop. Petru Metelovi se podařilo dobře umístěnou penaltu chytit a to nás nakoplo do posledních minut zápasu. Skóre však zůstalo bez branek 0:0

Ze zápasu si odvážíme pro nás velmi cenný bod. Paseky jsou zaslouženě na čele tabulky a musíme uznat , že i přes spousty mladých hráčů v sestavě hráli skutečně pohledný fotbal. Jak již bylo zmíněno, museli jsme několikrát doslova vykopávat míč z brankové čáry a štěstí bylo na naší straně. Nutno vyzdvihnout vynikající výkon našeho golmana a obránců, bez kterých by jsme jen těžko remízovali.