Právě si prohlížíte BOJ DO POSLEDNÍCH VTEŘIN NÁM PŘINESL VÝHRU
BOJ DO POSLEDNÍCH VTEŘIN NÁM PŘINESL VÝHRU

V neděli 12.9.2022 jsme přivítali na domácím hřišti Napajedla B.

I přes letošní umístění v dolní polovině tabulky patří Napajedla k lepším týmům naší soutěže. Dlouhodobě hrají kombinační a fyzicky náročný fotbal. Proto jsou zejména na domácím hřišti velmi těžkým soupeřem.

Utkání začalo o několik minut později vzhledem k intenzivnímu dešti, který v polovině první půle vystřídalo slunečné počasí. S úvodním hvizdem se na obou stranách začalo bojovat už od první minuty. Míč na kopačkách měli více hosté z Napajedel. My jsme těžili spíše z vysokého pressingu a rychlých protiútoků. V 16″ minutě posílá Daněk P. tvrdou střelu z 30 metrů, kterou napajedelský golman pouze vyráží před sebe, kde je nachystaný dobíhající Železník L., který doklepává míč do odkryté brány a posílá Žlutavu do vedení(1:0). Napajedla dobře kombinují, ale jejich útoky se nám daří úspěšně likvidovat až do 39″, kdy dochází k nepovedenému výkopu našeho golmana. Míč se rychle vrací směrem k naší bráně, kde dochází k nešťastnému sklepnutí našeho stopera na nohu napajedelského hráče, který z první střílí tvrdou ránu pod břevno naší brány (1:1). Na to hned ve 40″ odpovídáme centrem z levé strany, který míří do vápna. Tam si míč opracuje Mařák Bedřich a střelou nás posílá zase do vedení (2:1). Závěr poločasu už se dohrává bez větších šancí na obou stranách.

Před začátkem druhého poločasu proběhlo slavnostní předání dresů k příležitosti oslavy významného jubilea Martinu Lapčíkovi, Martinu Mišurcovi a Petru Mišurcovi. Toto významné jubileum letos slaví i Roman Kašík, kterému byl dres předán na bujaré oslavě jeho narozenin. Všichni zmínění odehráli nespočet zápasů ve žlutavském dresu a nesmazatelně se zapsali do historie žlutavského fotbalu. Za to jim patří velké poděkovaní a do života jim přejeme jen to nejlepší.

Druhý poločas pokračujeme v bojovnosti a snažíme se navýšit skóre. Napajedla nám nedávají nic zadarmo. Zápas je vyrovnaný a střídají se pohledné akce na obou stranách. V 68″ po centru z přímého kopu zvyšuje hlavičkou na 3:1 Husár D. Gól nás dostane na chvíli do klidu, ale v tlaku nepolevujeme. Napajedlům se podaří v 76″ stáhnout brankový rozdíl na 3:2 krásnou střelou do pravého horního rohu naší brány. Zbývají poslední minuty zápasu a my bojujeme ze všech sil, aby jsme udrželi jednogólové vedení. V poslední minutě ještě přichází zaváhaní v naší obraně a hosté se dostávají do protiútoku. Centrem posílají míč před naši bránu, kde jsou nachystaní na dorážku dva hráči z Napajedel. Míč však vápnem pouze proletí. Po této situaci už slyšíme jen závěrečný hvizd a my tak výhrou získáváme vydřené 3 body.