Právě si prohlížíte OBRAT V UTKÁNÍ S POHOŘELICEMI

FC Žlutava : Pohořelice 4:3 ( 0:2 )

Branky: 55. Tauš (pen), 62. Železník, 71. Husár, 80. Mráz

Sestava: Kolář – Železník, Vodák, Večeřa, Tauš, Turoň, Polák, Mráz, Daněk, Husár, Ličman

připraveni:Vrána, Mišurec, Očadlík

V krásném nedělním počasí se odehrálo derby s Pohořelicemi na výborně připraveném hřišti. Domácí museli udělat několik změn v sestavě po vítězném utkání na Březové. Do utkání nemohl zasáhnout zraněný gólman Metela a Mařák. V bráně nastoupil poprvé v životě Michal Kolář a hlavním úkolem mělo být nedostat útočníky na dostřel. Bohužel první poločas se nám vůbec nevyvedl, kdy nám největší problém dělal jednoduchý styl hostujícího týmu, nakopnout balón dopředu na hostujícího útočníka Hudáka a tlačit se do zakončení. Hosté se dostali do vedení díky penaltě. Domácí poté nevyužili nadějně se rozvíjející akce, díky špatné finální přihrávce. Domácí podržel několika skvělými zákroky brankář Kolář a když už to vypadalo, že se půjde do šaten s jednogólovým mankem udeřili hosté znovu, kdy se nepodařilo pohlídat centr a prosadil se hlavou Hudák. Do druhého poločasu udělali domácí pár změn, ale nevstoupili do něj vůbec dobře, když hned ve 47 minutě hosté zvýšili už na 3:0. Domácí se nesložili, ba naopak začali vyhrávat více osobních soubojů a byli daleko aktivnější. Výsledkem toho byla penalta, kterou s přehledem proměnil Michal Tauš a tím odstartoval velký obrat. O dalších 7 minut později udeřili domácí znovu kdy se po centru prosadil Železník. O vyrovnání se postaral po krásném centru Večeři hlavou zakončující Husár. Deset minut před koncem už domácí vedli když se po úniku prosadil Mráz a rozhodl tím zápas. V závěru mohli domácí ještě pojistit svou výhru, ale Vojta Ličman nebyl dvakrát v zakončení úspěšný. Utkání skončilo velkým obratem domácích a vítězným debutem brankáře Koláře. Příští týden nás čeká další derby a to na půdě Halenkovic.