Právě si prohlížíte LOUKÁM JSME VRÁTILI 5 GOLŮ Z PODZIMNÍ ČÁSTI

LOUKÁM JSME VRÁTILI 5 GOLŮ Z PODZIMNÍ ČÁSTI

Žlutava – Louky „B“ 5:1 (2:1)

Střelci: 6. Vodák, 18. Mařák, 63. Mráz, 68. Ličman, 71. Turoň – 18. Caudr

V neděli 9.4. 2023 přijely na Žlutavský stadion k prvnímu jarnímu zápasu Louky „B“. Celý tým byl po zimní přípravě natěšený. Přece jenom se poslední mistrovské utkání odehrálo 30.10. loňského roku. V mezidobý jsme odehrály 3 přátelské utkání se soupeři z Kněžpole (4:4), Mysločovic „B“ (5:0) a Komárova (14:1).

Před začátkem zápasu proběhlo poděkování členům výkonného výboru Romanu Kašíkovi a Zdeňkovi Mišurcovi, kteří se v zimě rozhodli, že si dají pauzu od funkcionářské práce a na zimní volební valné hromadě již nekandidovali. Celý klub jim tímto děkuje za dlouholetou spolupráci.

Samotný zápas začal nervózně. Hřiště bylo po zimní pauze připravené v rámci možností kvalitně, ale bylo poznat, že jarní rekultivace jej ještě čeká a míče občas odskakovali více než bylo pro kvalitní fotbal potřeba. V prvním poločase se hrál vyrovnaný zápas, kde domácí Žlutava hrozila převážně z brejků a jednoduchých přímočarých akcí a hostující Louky ze standartních situací. První gól vstřelil z brejku po chybě hostující obrany již v 6. minutě Tomáš Vodák. Hosté vyrovnávali z přímého kopu v minutě 18. Ve 24. minutě poslal domácí do vedení, po pěkné přímočaré akci z pravé strany, hlavou Bedřich Mařák.

Ve druhém poločase domácí přidali na přesnosti a mladý tým z Louk začali jednoznačně přehrávat. Na branku hostů se valil jeden útok za druhým a byla jen otázka času, kdy vytvořené šance skončí góly. Nutno dodat, že hostující brankář odolával a spoustu příležitostí pochytal. V 63. minutě se prosadil ve svém prvním mistrovském zápasu za Žlutavu Daniel Mráz. V 68. minutě vstřelil svůj první  gól v sezoně Vojtěch Ličman. 10 minut hrůzy pro hosty ukončil v 71. minutě kapitán Tomáš Turoň. Po tomto gólu bylo po utkání. Zbytek zápasu se dohrával v poklidu bez zbytečných emocí. Žlutava i přes množství šancí další gól nepřidala a zvítězila celkem 5:1.

Utkání sledovalo 83 platících diváků.

Sestava Domácích: Metela – Ličman, Daněk, Husár, Železník – Mráz, Turoň, Večeřa, Kolář, Vodák – Mařák

Náhradníci:  Vrána, Polák, Bureš, Mišurec, Žitný

Trenér: Michal Tauš

Příští utkání odehraje FC Žlutava  v neděli 16.4. od 16:00 na hřišti v Mysločovicích.