Právě si prohlížíte JEDNA BRANKA ROZHODLA UTKÁNÍ V POHOŘELICÍCH
JEDNA BRANKA ROZHODLA UTKÁNÍ V POHOŘELICÍCH

Dne 10.4.2022 jsme zavítali na protější kopec do Pohořelic. Pohořelice hrají na domácím hřišti velmi stabilně. V podzimní části pocítili doma pouze jednu porážku a to od Tečovic.

Do zápasu jsme vstoupili s chutí hrát kombinační fotbal. Po pár nepřesnostech a kvalitě povrchu jsme začali tušit, že tudy cesta nepovede. Snahou dostat míč rychlým přechodem do útoku jsme si vypracovali slibné šance. Gól se nám bohužel nepodařilo vstřelit ani po několika rozích a standartních situacích. Soupeřovy protiútoky jsme kontrolovali a nepustili jsme Pohořelice do žádné větší šance. Ve 32″ došlo k neodmávaní ofsajdového postavení 2 hráčů Pohořelic domácím pomezním, který je nejspíše vášnivým ornitologem a v momentě přihrávky obdivoval návrat ptactva z teplých krajů. Domácí z této situace vytěžili rohový kop, kde využili naši nepozornosti a rozehráli nakrátko. Tam si míč převzal domácí Lipenský J., který po několika kličkách vyslal střelu a ta skončila bohužel v naší síti (0:1). Dokonce prvního poločasu jsme se snažili výsledek zvrátit, ale golman Pohořelic nám veškeré pokusy zlikvidoval.

Do druhé půle jsme udělali drobné změny v sestavě se snahou dostat domácí více pod tlak. Začátek druhého poločasu nám vůbec nesedl. Prvních 15 minut jsme se trápili s přechodem do útoku a míč se nám okamžitě vracel zpět. Pohořelice si vypracovali pár slibných protiútoků, kde se jim ve většině nepodařilo zakončit. Od 70. minuty jsme postupně stupňovali tlak na domácího golmana. Ten ovšem začal čarovat a tahal jedno eso z rukávu za druhým. Když nezakročil on, zasáhla tyč nebo břevno. Dostali jsme se do několika šancí, kde jsme na 3krát doráželi balón z hranice malého vápna, ale vždy se nějakým zázrakem podařilo domácím náš tlak přežít. Štěstí se od nás tomto zápase bohužel odvrátilo.

Výsledek zápasu 0:1 je velmi hořký. Tahle prohra nás bude asi ještě dlouho mrzet, ale takový je fotbal. V následujícím kole vyhlížíme odvěkého rivala a jediné pravé derby této soutěže s Halenkovicemi, na kterých si spravíme chuť.