Právě si prohlížíte HALENKOVICE DOSTALY NA ŽLUTAVĚ POŘÁDNÝ VÝPRASK
HALENKOVICE DOSTALY NA ŽLUTAVĚ POŘÁDNÝ VÝPRASK

Na nedělní datum 23.10.2022 připadlo derby s naším odvěkým rivalem z Halenkovic. Tohle derby vždy přináší napjaté situace, emoce, tvrdou hru a velký příliv diváků. Také díky příznivému počasí se Vás dostavilo opravdu hodně a za to Vám velice děkujeme.

Rozhodli jsme se tento fotbalový svátek vyšperkovat utkáním přípravek obou týmů. Přípravky začínaly hodinu před oficiálním hvizdem zápasu mužů. Děti odehrály utkání, ve kterém zvítězil celek z Halenkovice 1:4.

Poté jsme plynule navázali nástupem můžu na hrací plochu, při kterém nás doprovodily děti z přípravek obou týmů.

Nic už tak nebránilo zahájení tohoto každoročně očekávaného duelu. Po úvodním hvizdu jsme ihned převzali otěže zápasu a začali jsme diktovat tempo hry. Halenkovice působily ze začátku poněkud zaskočeně tempem, které jsme nastavili a těžko se na něj dokázaly adaptovat. Zvýšený tlak na Halenkovské nám už v 9″ minutě přinesl šanci, kdy se ke střele dostal Michal Kolář a umístil míč k levé tyči soupeřovy brány a vstřelil tak úvodní branku utkání (1:0). Hosté v první polovině těžko hledali odpověď na naši hru a nám se v 16″ daří skóre ještě navýšit. Domácí Tomáš Vodák využije odražené střely od golmana a doklepává míč do odkryté brány (2:0). Hosté v prvním poločase hrozí pouze z rohových kopů, které dobře bráníme a ze standardních situací trefují míče jen do lesního porostu. O poločasové pauze odcházíme do kabiny velice spokojení.

Nástup do druhého poločasu vůbec nepodceňujeme a od prvních minut opět usilujeme o vstřelení další branky. To se nám daří ve 47″, kdy se dostává do brejku Tomáš Vodák a prostřeluje hostujícího golmana na 3:0 a vzápětí se mu dokonce podaří završit hattrick jeho 3tí brankou utkání (4:0). V 52″ minutě přichází centr Bedřicha Mařáka z levé strany hřiště, na který vybíhá golman Halenkovic a pěstí boxuje míč přímo do vlastní brány (5:0). Halenkovští jsou na dně a zápas dohrávají už jen z povinnosti. Od 70″ dáváme prostor náhradníkům, aby také okusili příchuť derby. Třešničku na dortu tohoto utkání nasazuje v 90″ Richard Večeřa, který při rozehrávce z vlastní poloviny hřiště prostřeluje golmana hostí na 6:0. Po této situaci hlavní sudí ukončuje utrpení Halenkovic a my se pouštíme do oslav.

Halenkovští si odváží z derby nejvyšší porážku v historii našich střetnutí a jen tak na ni nezapomenou. Těžko posoudit v jaké formě k nám Halenkovice přijely, ale my jsme každopádně utkání nepodcenili a odvedli jsme nadstandardní, téměř bezchybnou hru, při které jsme pracovali jako jeden tým.
V neposlední řadě musíme poděkovat také delegovaným rozhodčím, kteří odvedli skvělou práci a nedopustili, aby se derby zvrtlo a vyhrotilo, tak jak tomu bývá někdy zvykem.