Právě si prohlížíte TŘETÍ REMÍZA V ŘADĚ
TŘETÍ REMÍZA V ŘADĚ

Dne 29.4.2022 jsme na domácím hřišti přivítali tým z nedaleké Spytihněvy. Utkání se odehrálo netradičně v páteční podvečer s hojnou účastí fanoušků. Na tento zápas byli nominovaní 3 rozhodčí včetně delegáta.

První půli jsme zahájili se spoustou individuálních chyb. Balón nám na kopačkách nedržel, ale i přesto jsme se dokázali propracovat do několika slibných šancí, které zaváněli gólem. Vzhledem k následné spoustě nepřesnosti začala na hřišti panovat nervózní atmosféra. Vyložené šance , které jsme nedokázali proměnit k tomu také značnou měrou přispěly. Spytihněv byla první poločas víceméně neškodná až na závěr poločasu, kdy se hostující hráči dostali do přečíslení a následně i před prázdnou bránu, kterou nepochopitelně dokázali z malého vápna přestřelit. Do kabin se tak odcházelo za remízovém stavu.

Druhý poločas jsme měli jediný cíl a to pokusit se otevřít skoré v náš prospěch. V 53″ minutě došlo k situaci kdy na polovině hřiště dostal míč domácí Železník a mezi obranou se mu otevřela cesta vstříc soupeřově bráně. Dobíhající obránce hostí se při pokusu zastavit protiútok uchýlil k faulu, který byl následně oceněn červenou kartou. V 55″ po skrumáži ve vápně hostí, došlo k jednoznačnému faulu na domácího Mařáka, který byl stažen za ruku k zemi. K penaltovému kopu se postavil jejich tradiční exekutor Michal Tauš a penaltu s přehledem proměnil (1:0). Naši početní výhodu jsme nedokázali využít a zase jsme začali kazit jednu přihrávku za druhou. Toho využili hosté, kteří v 69″ srovnali skóre tvrdou střelou z dálky umístěnou k levé tyči (1:1). Da se říct ,že od tohoto momentu se naše frustrace začala prohlubovat. Už jsme se nedokázali semknout a vypracovat si nějakou gólovou šanci. Utkání tak skončilo remízou.

S výsledkem zápasu nemůžeme být spokojeni. Více než 35″ jsme hráli v početní výhodě, kterou jsme nedokázali využít. Utkání nám ukázalo, že pokud nebudeme hrát jako jeden tým, nebudeme ani vyhrávat. Omlouváme se fanouškům za poněkud napjatou atmosféru na hřišti.