Právě si prohlížíte Souhrn podzimní části – mládež
SOUHRN PODZIMNÍ ČÁSTI - MLÁDEŽ

Souhrn podzimní části – mládež

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuMládež

Zdravím všechny fanoušky mládežnické kopané na Žlutavě. V nadcházejícím článku se ohlédnu za rokem 2021 a pokusím se vám přiblížit jak tento rok proběhl.

9.4. Jsem rozesílal zprávu a tu musím citovat ,,Ahoj rodičové jelikož nám to situace dovoluje, v úterý se pokusíme sejít na první trénink v 16:30 na hřišti za školou“. Tím začaly naše tréninky v dubnu. Dodržovali jsme vládní nařízení, trénovali ve dvojicích a skupinkách. V květnu jsme se přesunuli na travnaté hřiště, které bylo dokonale připravené a naši malí svěřenci už vyhlíželi s nedočkavostí první utkání.

Naplánoval jsem tři přátelské utkání. 26.5. jsme odehráli zápas v Tlumačově proti o rok starším dětem ročníku 2012.Omlouvám se, že nemám výsledek. Nicméně tento zápas jsme vyhráli a soupeře přestříleli i když náš herní projev měl do ideálu daleko. 

Dva dny nato 28.5. na Baťově už naše děti hráli s vrstevníky z Otrokovic. Pro nás se nezvykle hrálo na větší branky pro starší přípravku, padalo hodně branek a na dětech šlo vidět, že je to baví. Od nás už byly vidět přihrávky. A když děti na konci zápasu hlásili, že je to remíza spokojení jsme odjížděli. Předvedená hra a výsledek nás motivoval do další práce. Musím ještě zmínit že na Baťově odehrála svůj první zápas I predpřípravka.

2.6. jsme odjížděli do Tečovic, kde jsme utvořili opět dva týmy mladší přípravku ročník 2013 a předpřípravku. Tento výjezd byl pro mě trošku zklamáním, ani ne tak porážkou kterou jsme utrpěli, ale tím, že naše předpřípravka musela hrát na malé branečky, protože soupeř měl jenom je 1 pár branek. Tímto bych chtěl poděkovat výboru FC Žlutava ,že u nás se taková situace stát nemůže.

12.6.naše přípravka i před přípravka odehrála turnaj, který zorganizovala Racková. Vedlo se nám neslavně. Když to beru zpětně, přípravka se jela otrkat. Každý zápas, trénink a turnaj jsou pro nás cenné zkušenosti.

17.června jsme ukončili zkrácenou jarní část opékáním špekáčků a zápasem proti rodičům. Výborná akce i atmosféra. Rodiče byli spokojení, že porazili své děti. Naši hráči a hráčky dostaly v červenci volno, aby si užili prázdniny, protože od srpna je čekal dril. Podzimní část sezóny byla naplánovaná: 4.9. Provodov 11.9. Mysločovice 25.9. Žlutava 9.10. Racková 23.10. Provodov

4.9. se turnaje v Provodově Memoriál Honzy Kubelky účastnilo 10 týmů ze Zlínského kraje. Na klucích co celý srpen trénovali šel vidět velký progres. Herně, technicky i takticky se strašně moc posunuly .Do turnaje jsem šel zvědavý jak se Žlutava popere s konkurencí. Naše hra předčila mé očekávání, jediný kdo nás dokázal porazit byl Zlínský Fastav. Myslím, že i rodiče hřálo na srdci, jak naše mladší přípravka už umí rozehrát, měnit těžiště hry i zakončovat. Děti z týmu které začali později a nejsou na tom tak dobře technicky vše nahradili bojovností. Vyzdvihnout musím 3 zápasy: Žlutava -Malenovice 6-2 Žlutava -Halenkovice 9-2 Žlutava Jaroslavice 2-2. Obsadili jsme krásné třetí místo. V dalších mistrovských turnajích, kde nám soupeře v této sezoně dělají Mysločovice, Racková a Provodov už jsme nepoznali hořkost porážky.

Chtěl bych poděkovat všem lidem, rodičům kteří pomohli s organizací turnaje na Žlutavě. Výboru FC Žlutava a obci Žlutava za tréninkové podmínky pro děti. Na výsledcích přípravek FC Žlutava se v roce 2021 se podíleli tito hráči(zmíněni budou všichni I ti co trénují jen občas, nebo jsou registrovaní v jiném klubu a odehrály za nás aspoň jedno přípravné utkání, děti které trénují a nemůžu hrát za FC Žlutava kvůli věku)Filip Doležel, Robin Stříteský, Vojtěch Paseka Matyáš Kneslík, Aneta a Tomáš Bílkovi, Veronika a Dominika Taušovi, Josef Slováček, Šimon Ličman, Albert Malota, Matyáš Trojan, Jan Konvalinka, Ema a Franta Mikešovi,…Filip Mařák, Patrik Číž, Franta Trojan, Samuel Salač, Dominik Kozák, Kryštof Stýskal

Za kormidlem stály Roman Číž, Bedřich Mařák 

Autor článku: Bedřich Mařák – trenér mládeže

Foto ze zápasů najdete na odkazu: https://fczlutava.cz/galerie/